Kanji (7.x-3.2) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: content
fr: contenu

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: content top
fr: haut du contenu

en: content bottom
fr: bas du contenu

en: header
fr: en-tête

en: Footer message
fr: Message de pied de page

en: Search box
fr: Champ de recherche

en: 1 comment
fr: 1 commentaire

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Show breadcrumbs
fr: Montrer le fil d'Ariane

en: You are here
fr: Vous êtes ici

en: No comments available.
fr: Aucun commentaire disponible.

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: sidebar first
fr: première barre latérale

en: Main menu
fr: Menu principal

en: header top
fr: haut de l'en-tête

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: preface top
fr: haut de préface

en: postscript bottom
fr: bas du postscript

en: Submitted by !username on !datetime
fr: Soumis par !username le !datetime

en: Subscribe to @feed-title
fr: Souscrire à @feed-title

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Close overlay
fr: Fermer le premier plan (overlay)

en: The header could not be uploaded.
fr: L'en-tête n'a pas pu être transféré.

en: The custom header path is invalid.
fr: Le chemin de l'en-tête personnalisé est invalide.

en: Theme with fixed size, multiple columns and regions.
fr: Thème de taille fixe, plusieurs colonnes et régions.
