Kanji (7.x-3.6) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Home
pt: Início

en: content
pt: conteúdo

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: content top
pt: acima do conteúdo

en: content bottom
pt: abaixo do conteúdo

en: header
pt: cabeçalho

en: Footer message
pt: Mensagem de rodapé

en: Search box
pt: Caixa de busca

en: 1 comment
pt: 1 comentário

en: Add new comment
pt: Comentar

en: You are here
pt: Você está aqui

en: No comments available.
pt: Nenhum comentário disponível.

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: sidebar first
pt: primeira barra lateral

en: Main menu
pt: Menu principal

en: sidebar second
pt: segunda barra lateral

en: Submitted by !username on !datetime
pt: Enviado por !username em !datetime

en: Subscribe to @feed-title
pt: Inscreva-se em @feed-title

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Close overlay
pt: Fechar sobreposição
