Karmacracy (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: Reset to defaults
ja: デフォルトに戻す

en: Size
ja: サイズ

en: Background
ja: 背景

en: Border
ja: ボーダー

en: About
ja: アバウト

en: Button text
ja: ボタンのテキスト

en: pixels
ja: ピクセル

en: Uses
ja: 機能

en: Configure the site description, the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
ja: サイトの説明やフィードあたりの記事数、タイトル/概要/全文のうちいずれをフィードに含めるか、といった設定を行います。
