Karmacracy (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Reset to defaults
fr: Revenir aux valeurs par défaut

en: Size
fr: Taille

en: Background
fr: Arrière-plan

en: Widget settings
fr: Paramètres du widget

en: Border
fr: Bordure

en: About
fr: À propos

en: Button text
fr: Texte du bouton

en: Uses
fr: Utilisations

en: Colour
fr: Couleur

en: Configure the site description, the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
fr: Configurer la description du site, le nombre d'élément par flux et si les flux doivent contenir les titres, les accroches ou le texte complet.
