Karmacracy (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Reset to defaults
pt: Restaurar os valores predefinidos

en: Size
pt: Tamanho

en: Background
pt: Fundo

en: Border
pt: Borda

en: Other options
pt: Outras opções

en: About
pt: Sobre

en: Button text
pt: Texto do botão

en: pixels
pt: píxeis

en: Uses
pt: Usos

en: Configure the site description, the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
pt: Configure a descrição do site, o número de itens por feed e quais o feeds devem ser títulos/ teasers/texto completo.
