Katturai Responsive (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Help
fa: راهنما

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Sidebar
fa: نوار جانبی

en: Read More
fa: ادامه...

en: Copyright
fa: حق تالیف

en: Error message
fa: پیام خطا

en: Warning message
fa: پیام هشدار

en: Search form
fa: فرم جستجو

en: Status message
fa: پیام وضعیت

en: Theme by
fa: طراحی پوسته توسط

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
