Kerberos Authentication (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Reset to defaults
hi: दोबारा से डीफॉल्ट में स्थापित करें।

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Weight
hi: मान

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: edit
hi: संपादन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: The configuration options have been reset to their default values.
hi: विन्यास विकल्प उनके डिफ़ॉल्ट मान पर रीसेट कर दिया गया है।

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: The name %name has been denied access.
hi: सदस्य %name को प्रवेश निषेध है।
