Kerberos Authentication (7.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (27 entries)

en: user
ru: пользователь

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Reset to defaults
ru: Вернуться к исходным

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: List
ru: Список

en: Cancel
ru: Отмена

en: Weight
ru: Вес

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Settings
ru: Настройки

en: edit
ru: изменить

en: Save
ru: Сохранить

en: The configuration options have been reset to their default values.
ru: Настройки сброшены к значениям по умолчанию.

en: Realm
ru: Область

en: Authentication mode
ru: Способ аутентификации

en: Choose authentication mode
ru: Выберите способ аутентификации

en: Security Options
ru: Настройки безопастности

en: Do not store users' passwords during sessions
ru: Не хранить пароли пользователей во время сессий

en: <p>This action cannot be undone.</p>
ru: <p>Это действие нельзя отменить.</p>

en: Authentication
ru: Аутентификация

en: activate
ru: активировать

en: Disallow login and log the conflict
ru: Запретить вход и зарегистрировать конфликт

en: Choose user conflict resolve procedure
ru: Выберите метод решения конфликтов пользователей

en: de-activate
ru: деактивировать

en: The name %name has been denied access.
ru: Доступ для имени %name запрещён.

en: Pick what should be done if the local Drupal account already exists with the same login name.
ru: Выберите, что необходимо сделать, если локальная учётная запись Drupal с таким же именем уже существует.
