Key (7.x-1.0-beta5) - en to eo translation catalogue (15 entries)

en: delete
eo: forigu

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Type
eo: Tipo

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Description
eo: Priskribo

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: view
eo: rigardi

en: File
eo: Dosiero

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Variable
eo: Variablo

en: Name
eo: Nomo

en: edit
eo: redakti

en: Other
eo: Alia
