Key (7.x-1.0-beta6) - en to ast translation catalogue (16 entries)

en: delete
ast: desaniciar

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Type
ast: Triba

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Enabled
ast: Activáu

en: view
ast: vista

en: File
ast: Ficheru

en: Name
ast: Nome

en: edit
ast: editar

en: General
ast: Xeneral

en: Method
ast: Métodu

en: Other
ast: Otru

en: Key
ast: Llave
