Key (7.x-1.0-beta6) - en to ca translation catalogue (20 entries)

en: delete
ca: suprimeix

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Type
ca: Tipus

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Description
ca: Descripció

en: Enabled
ca: Habilitat

en: view
ca: mostra

en: File
ca: Fitxer

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: key
ca: clau

en: Module
ca: Mòdul

en: Variable name
ca: Nom de la variable

en: Method
ca: Mètode

en: Other
ca: Altres

en: Key
ca: Clau

en: Keys
ca: Claus
