Key (7.x-1.0-beta7) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: view
fa: مشاهده

en: File
fa: فایل

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Variable
fa: متغیر

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: تدوین

en: Module
fa: ماژول

en: General
fa: عمومی

en: Other
fa: ساير

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Key
fa: کلید

en: Keys
fa: کلیدها
