Key (7.x-1.0-beta6) - en to eu translation catalogue (21 entries)

en: delete
eu: ezabatu

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Type
eu: Mota

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Description
eu: Azalpena

en: Enabled
eu: Gaituta

en: view
eu: ikusi

en: File
eu: Fitxategi

en: This action cannot be undone.
eu: Ekintza hau ezin da desegin.

en: Variable
eu: Aldagaia

en: Name
eu: Izena

en: edit
eu: editatu

en: key
eu: giltza

en: Module
eu: Modulua

en: General
eu: Orokorra

en: Method
eu: Metodoa

en: Other
eu: Bestea

en: Key
eu: Giltza

en: Keys
eu: Giltzak
