Keyboard Shortcut Utility (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Actions
de: Aktionen

en: Remove
de: Entfernen

en: Description
de: Beschreibung

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Key
de: Schlüssel

en: Keyboard Shortcut
de: Tastenkombination

en: Letter
de: Buchstabe

en: Action to take
de: Durchzuführende Aktion

en: Shortcuts
de: Verknüpfungen

en: Shortcut
de: Verknüpfung

en: Add a new shortcut
de: Neue Verknüpfung hinzufügen

en: ALT
de: Alt

en: CTRL
de: Strg

en: SHIFT
de: Umschalttaste

en: Keyboard Shortcuts
de: Tastenkombinationen
