Khipu (7.x-1.0-beta2) - en to bn translation catalogue (15 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Subject
bn: বিষয়

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Image
bn: ছবি

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: Email
bn: ইমেইল

en: Error
bn: ত্রুটি

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Table
bn: টেবিল

en: Account
bn: এ্যাকাউন্ট
