Khipu (7.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Subject
id: Judul

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: Test
id: uji

en: Image
id: Gambar

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Error
id: Kesalahan

en: Created
id: Dibuat

en: Filter
id: Saring

en: Amount
id: Jumlah

en: State
id: Status

en: Table
id: Tabel

en: Button
id: Tombol

en: Operation
id: Operasi

en: Pending
id: Tertunda

en: Complete
id: Selesai

en: Account
id: Keanggotaan

en: - All -
id: - Semua -
