Khipu (7.x-1.0) - en to fil translation catalogue (13 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Subject
fil: Paksa

en: Yes
fil: Oo

en: No
fil: Hindi

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Default
fil: Pamantayan

en: Error
fil: Mali

en: Created
fil: Inilikha

en: Filter
fil: Salain

en: Operation
fil: Pagpapatakbo

en: Account
fil: Akawnt
