Khipu (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Subject
hi: विषय

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Test
hi: परीक्षण

en: Image
hi: चित्र

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: ID
hi: आईडी

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Email
hi: ईमेल

en: Error
hi: त्रुटि

en: Created
hi: निर्मित

en: Filter
hi: फिल्टर

en: State
hi: अवस्था

en: Table
hi: तालिका

en: Button
hi: बटन

en: Operation
hi: काम

en: Account
hi: खाता

en: - All -
hi: -सभी-
