Kiss Insights (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (29 entries)

en: Pages
da: Sider

en: User ID
da: Bruger ID

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Indtast én sti pr. linje som Drupal-stier. Brug '*'-tegnet som joker. Indtast f.eks. %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Not enabled
da: Ikke aktiveret

en: Add to every page except the listed pages.
da: Tilføj til alle sider undtagen de nævnte.

en: Add to the listed pages only.
da: Tilføj kun til de nævnte sider.

en: Add tracking to specific pages
da: Tilføj sporing til specifikke sider

en: Decide where to place the KISSinsights box on page.
da: Hvor skal KISSinsights-boksen placeres på siden.

en: Distance from bottom
da: Afstand fra bunden

en: Change the distance (in pixels) form the bottom of page. This is helpful if you have a toolbar or footer at the bottom of the page.
da: Tilpas afstanden (i pixels) fra bunden af siden. Dette er nyttigt, hvis du har en værktøjslinje eller en footer i bunden af siden.

en: Anchor at side of page
da: Placér i hvilken side af siden

en: Anchor the survey on the left or right side of the page.
da: Placér boksen i venstre eller højre side af siden.

en: KISSinsights Settings
da: Indstillinger for KISSinsights

en: Settings from the KISSinsights dashboard page.
da: Indstillinger fra KISSinsights dashboardet.

en: KISSinsights box enabled
da: KISSinsights-boksen er aktiv

en: Remove the checkbox if you want to disable the KISSinsights box on the website.
da: Fjern afkrydsningen hvis du vil deaktivere KISSinsights-boksen på sitet.

en: This value can be found on the <a href="http://kissinsights.com/dashboard">KISSinsights Dashboard</a> when pressing the 'View code' button.<br /><br /> The User ID is the 'XXXX' value from //s3.amazonaws.com/ki.js/XXXX/YY.js.
da: Denne værdi kan findes på <a href="http://kissinsights.com/dashboard">KISSinsights Dashboardet</a> ved at trykke på knappen 'View code'.<br /><br />Bruger IDet er værdien  'XXXX' fra http://s3.amazonaws.com/ki.js/XXXX/YY.js.

en: Javascript identifier
da: Javascript identifikator

en: This value can be found on the <a href="http://kissinsights.com/dashboard">KISSinsights Dashboard</a> when pressing the 'View code' button.<br /><br /> The Javascript identifier is the 'YY' value from http://s3.amazonaws.com/ki.js/XXXX/YY.js.
da: Denne værdi findes på <a href="http://kissinsights.com/dashboard">KISSinsights Dashboardet</a> når du klikker på knappen 'View code'.<br /><br />Javascript identifikatoren er 'YY' værdien fra http://s3.amazonaws.com/ki.js/XXXX/YY.js.

en: Visibility Settings
da: Indstillinger for synlighed

en: Administer KISSinsights
da: Administrér KISSinsights

en: Enable / Disable the box
da: Aktivér/déaktiver boksen

en: KISSinsights settings
da: Indstillinger for KISSinsights

en: No KISSinsights settings have been added.
da: Der er ikke tilføjet indstillinger for KISSinsights.

en: You have to enter proper settings at <a href="@url">KISSinsights Settings</a>.
da: Du skal indtaste gyldige indstillinger under <a href="@url">indstillinger for KISSinsights</a>.

en: Configure KISSinsights box
da: Konfigurér KISSinsights-boksen

en: Adds a KISSinsights block to your site
da: Tilføjer en KISSinsights-blok på dit site
