Kiss Insights (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: Layout
fr: Mise en page

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fr: Saisissez une page par ligne sous la forme de chemins Drupal. Le caractère '*' est un joker. Saisissez par exemple %blog pour la page des blogs et %blog-wildcard pour chaque blog personnel. %front est la page d'accueil.

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Not enabled
fr: Non activé

en: Add to every page except the listed pages.
fr: Activer sur toutes les pages sauf celles listées.

en: Add to the listed pages only.
fr: Activer uniquement sur les pages listées.

en: Add tracking to specific pages
fr: Activer le suivi sur certaines pages
