Kiss Insights (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: User ID
it: ID utente

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Inserisci una pagina per linea come percorsi di Drupal. Il carattere '*' è un jolly. Percorsi di esempio sono %blog per la pagina blog e %blog-wildcard per ogni blog personale. %front è la prima pagina (front page).

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Not enabled
it: Non abilitato

en: Add to every page except the listed pages.
it: Aggiungi ad ogni pagina eccetto quelle elencate.

en: Add to the listed pages only.
it: Aggiungi solo alle pagine elencate.

en: Add tracking to specific pages
it: Aggiungi la tracciabilità (tracking) a specifiche pagine
