KISSmetrics (7.x-1.0-rc1) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Name
fr: Nom

en: Statistics
fr: Statistiques

en: API Key
fr: Clé d'API

en: Not installed
fr: Non installé

en: Visibility settings
fr: Paramètres de visibilité

en: Installed
fr: Installé

en: file system
fr: système de fichiers

en: Usage
fr: Utilisation

en: Set
fr: Défini

en: Add tracking to specific pages
fr: Activer le suivi sur certaines pages

en: Properties
fr: Propriétés

en: Writable
fr: Accessible en écriture

en: Not set
fr: Non défini

en: Not restricted
fr: Non restreint

en: Not found or not writable
fr: Non trouvé ou non accessible en écriture

en: All pages except those listed
fr: Toutes les pages sauf celles listées

en: Only the listed pages
fr: Seulement les pages listées

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fr: Spécifier les pages en utilisant leurs chemins. Saisir un chemin par ligne. Le caractère «*» est un caractère de remplacement (aussi appelé joker ou wildcard). Exemples de chemins : %blog pour la page du blog et %blog-wildcard pour tous les blogs personnels. %front représente la page d’accueil.

en: Restricted to certain pages
fr: Réservé à certaines pages

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
fr: Le répertoire %directory n'existe pas ou n'est pas accessible en écriture.

en: The directory %directory was not found or is not writable by the server. See <a href="@docpage">@docpage</a> for more information.
fr: Le répertoire %directory n'a pas été trouvé ou n'est pas accessible en écriture par le serveur. Consulter <a href="@docpage">@docpage</a> pour plus d'information.
