KISSmetrics (7.x-1.0-rc2) - en to hr translation catalogue (15 entries)

en: Pages
hr: Stranice

en: Name
hr: Naziv

en: Statistics
hr: Statistike

en: Configuration
hr: Postavke

en: Not installed
hr: Nije instalirano

en: Visibility settings
hr: Postavke vidljivosti

en: Installed
hr: Instaliran

en: file system
hr: sustav datoteka

en: Usage
hr: Upotreba

en: Not restricted
hr: Nije ograničeno

en: All pages except those listed
hr: Sve stranice osim navedenih

en: Only the listed pages
hr: Samo na navedenim stranicama

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hr: Odredite stranice koristeći njihove putanje. Unesite jednu putanju po redu. Znak '*' služi kao nadomjestak. Primjeri putanja su %blog za blog stranicu i %blog-nadomjestak za svaki osobni blog. %front je za naslovnicu.

en: Restricted to certain pages
hr: Ograničeno na određene stranice

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
hr: Direktorij %directory ne postoji ili se u nj ne može zapisivati.
