KISSmetrics (7.x-1.0-rc2) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Pages
ja: ページ

en: Name
ja: 名前

en: Statistics
ja: 統計

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Not installed
ja: 未インストール

en: Visibility settings
ja: 表示の設定

en: Installed
ja: インストール済み

en: file system
ja: ファイルシステム

en: Usage
ja: 使用方法

en: Set
ja: セット

en: Add tracking to specific pages
ja: トラッキングを加える特定ページ

en: Properties
ja: プロパティー

en: Writable
ja: 書き込み可能

en: Not set
ja: 未設定

en: Not restricted
ja: 制限なし

en: All pages except those listed
ja: 以下を除く全てのページ

en: Only the listed pages
ja: 以下のページのみ

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ja: １行に１ベージとして、パスを入力してください。 <b>*</b> はワイルドカードとして使えます。 例えばブログページのパスを指定するには <b>%blog</b>、ユーザー別のブログは <b>%blog-wildcard</b> と入力してください。 また、フロントページを指定するには <b>%front</b> と入力してください。

en: Restricted to certain pages
ja: 特定のページに制限

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
ja: ディレクトリー %directory は存在しないか書き込み可能ではありません。
