KISSmetrics (7.x-1.0-rc3) - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Pages
uk: Сторінки

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Statistics
uk: Статистика

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Not installed
uk: Не встановлено

en: Visibility settings
uk: Налаштування видимості

en: Installed
uk: Встановлено

en: file system
uk: файлова система

en: Usage
uk: Використання

en: Set
uk: Встановлення

en: Add tracking to specific pages
uk: Додати відстеження певних сторінок

en: Properties
uk: Властивості

en: Writable
uk: Запис дозволено

en: Not set
uk: Не встан.

en: Not restricted
uk: Без обмежень

en: Not found or not writable
uk: Не знайдено, або закрито для запису

en: All pages except those listed
uk: Всі сторінки, окрім перелічених

en: Only the listed pages
uk: Тільки перелічені сторінки

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
uk: Вкажіть сторінки, використовуючи шляхи до них. Вводити по одному шляху на рядок. Позначка '*' означає будь-який символ. Приклади шляхів: %blog для сторінки блоґу і %blog-wildcard для кожного з персональних блоґів. %front — головна сторінка.

en: Restricted to certain pages
uk: Тільки для певних сторінок

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
uk: Каталог %directory не існує чи запис у нього неможливий.

en: The directory %directory was not found or is not writable by the server. See <a href="@docpage">@docpage</a> for more information.
uk: Каталогу %directory не знайденo або він закритий для запису сервером. Додаткову інформацію дивіться на сторінці <a href="@docpage">@docpage</a>.
