KISSmetrics (7.x-1.0-rc2) - en to ar translation catalogue (16 entries)

en: Pages
ar: الصفحات

en: Name
ar: الاسم

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: Configuration
ar: الضبط

en: Not installed
ar: غير مثبت

en: Visibility settings
ar: إعدادات العرض

en: Installed
ar: مثبت

en: file system
ar: نظام الملفات

en: Properties
ar: خصائص

en: Not set
ar: غير محدد

en: Not restricted
ar: غير مقيد

en: All pages except those listed
ar: كل الصفحات باستثناء تلك المدرجة في القائمة

en: Only the listed pages
ar: فقط الصفحات المدرجة في القائمة

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: حدد الصفحات باستخدام المسارات الخاصة بها، أدخل مسار واحد في كل سطر. العلامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. مثلاً %blog لمسار المدونة و %blog-wildcard لأي مدونة شخصية. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: Restricted to certain pages
ar: خاضع لبعض الصفحات

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
ar: الدليل %directory غير موجود أو غير قابل للكتابة.
