KISSmetrics (7.x-1.0-rc3) - en to cs translation catalogue (18 entries)

en: Pages
cs: Stránky

en: Name
cs: Jméno

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Not installed
cs: Nenainstalován

en: Visibility settings
cs: Nastavení viditelnosti

en: Installed
cs: Nainstalováno

en: file system
cs: systém souborů

en: Usage
cs: Použití

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Writable
cs: Zapisovatelný

en: Not set
cs: Nenastaveno

en: Not restricted
cs: Není omezeno

en: All pages except those listed
cs: Všechny stránky kromě uvedených

en: Only the listed pages
cs: Jen uvedené stránky

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
cs: Zadejte stránky použitím jejich cest. Na každý řádek zadejte jednu cestu. Znak '*' je zástupný znak. Cesta může být například %blog pro stránku blogu nebo %blog-wildcard pro každý osobní blog. %front je úvodní stránka.

en: Restricted to certain pages
cs: Omezený na určitý stránky

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
cs: Adresář %directory neexistuje nebo nemá právo zápisu
