KISSmetrics (7.x-1.0-rc2) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Name
id: Nama

en: Statistics
id: Statistik

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Not installed
id: Tidak terinstal

en: Visibility settings
id: Pengaturan visibilitas

en: Installed
id: Terinstal

en: file system
id: sistem file

en: Usage
id: Penggunaan

en: Add tracking to specific pages
id: Tambahkan pelacak ke halaman tertentu

en: Properties
id: Properti

en: Writable
id: Dapat ditulis

en: Not set
id: Tidak disetel

en: Not restricted
id: Tidak dibatasi

en: All pages except those listed
id: Semua halaman kecuali yang tercantum

en: Only the listed pages
id: Hanya halaman yang terdaftar

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Tentukan halaman dengan menggunakan path-nya. Masukkan satu path per baris. Karakter '*' adalah wildcard. Contoh path adalah %blog untuk halaman blog dan %blog-wildcard untuk setiap blog pribadi. Halaman depan adalah %front.

en: Restricted to certain pages
id: Terbatas pada halaman tertentu

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
id: Direktori %directory tidak ada atau tidak bisa ditulisi.
