KISSmetrics (7.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Name
it: Nome

en: Statistics
it: Statistiche

en: Configuration
it: Configurazione

en: Not installed
it: Non installato

en: Visibility settings
it: Impostazioni visibilità

en: Installed
it: Installato

en: Usage
it: Utilizzo

en: Add tracking to specific pages
it: Aggiungi la tracciabilità (tracking) a specifiche pagine

en: Properties
it: Proprietà

en: Not set
it: Non impostato

en: Not restricted
it: Non limitato

en: Not found or not writable
it: Non trovato o non scrivibile

en: All pages except those listed
it: Tutte le pagine eccetto quelle elencate

en: Only the listed pages
it: Solo le pagine elencate

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Specificare le pagine usando i rispettivi percorsi. Inserire un percorso per riga. Usare '*' come carattere jolly. Alcuni percorsi di esempio possono essere %blog per la pagina del blog e %blog-wildcard per i blog personali. %front è la prima pagina.

en: Restricted to certain pages
it: Limitato a certe pagine

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
it: La cartella %directory non esiste o non ha i permessi di scrittura
