KISSmetrics (7.x-1.0-rc2) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Name
pt: Nome

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: API Key
pt: Chave de API

en: Configuration
pt: Configurações

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Visibility settings
pt: Configurações de visibilidade

en: Installed
pt: Instalado

en: file system
pt: sistema de arquivos

en: Usage
pt: Uso

en: Set
pt: Definir

en: Add tracking to specific pages
pt: Adicionar rastreamento para páginas específicas

en: Properties
pt: Propriedades

en: Not set
pt: Não definido

en: Not restricted
pt: Sem restrições

en: All pages except those listed
pt: Todas as páginas, exceto as listadas

en: Only the listed pages
pt: Apenas nas páginas listadas

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Especifique páginas usando suas URLs. Digite uma URL por linha. O caractere '*' serve como coringa. Por exemplo: %blog para a página de blogs e %blog-wildcard para todos os blogs pessoais. Use %front para a página inicial.

en: Restricted to certain pages
pt: Restrito para certas páginas

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
pt: O diretório %directory não existe ou não tem permissões de escrita.

en: The directory %directory was not found or is not writable by the server. See <a href="@docpage">@docpage</a> for more information.
pt: O diretório %directory não foi encontrado ou não pode ser escrito pelo servidor. Ver <a href="@docpage">@docpage</a> para mais informação.
