Koi (7.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: By
fr: Par

en: Help
fr: Aide

en: Last post
fr: Dernière contribution

en: Footer
fr: Pied de page

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Topics
fr: Sujets

en: Posts
fr: Contributions

en: on
fr: activé

en: by
fr: par

en: Error message
fr: Message d'erreur

en: Post new comment
fr: Publier un nouveau commentaire

en: Warning message
fr: Message d'avertissement

en: First sidebar
fr: Première barre latérale

en: Second sidebar
fr: Seconde barre latérale

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Status message
fr: Message d'état

en: Footer first column
fr: Première colonne du pied de page

en: Footer second column
fr: Seconde colonne du pied de page

en: Footer third column
fr: Troisième colonne du pied de page

en: Footer fourth column
fr: Quatrième colonne du pied de page
