Koi (7.x-1.4) - en to pl translation catalogue (32 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Pages
pl: Strony

en: Content
pl: Zawartość

en: By
pl: Przez

en: Help
pl: Pomoc

en: Last post
pl: Ostatni wpis

en: Footer
pl: Stopka

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Topics
pl: Tematy

en: Posts
pl: Wpisy

en: on
pl: na

en: by
pl: dodany przez

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Post new comment
pl: Dodaj nowy komentarz

en: Warning message
pl: Ostrzeżenie

en: First sidebar
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Second sidebar
pl: Drugi pasek boczny

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Status message
pl: Komunikat

en: Footer first column
pl: Pierwsza kolumna stopki

en: Footer second column
pl: Druga kolumna stopki

en: Footer third column
pl: Trzecia kolumna stopki

en: Footer fourth column
pl: Czwarta kolumna stopki

en: more ›
pl: więcej  ›

en: Information about copyright holder of the website - will show up at the bottom of the page
pl: Informacje na temat właściciela praw autorskich tego serwisu - będą wyświetlane na dole każdej strony.

en:  comment
pl:  komentarz

en:  comments
pl:  komentarze

en: Koi theme.
pl: Szablon Koi.

en: Header menu
pl: Menu nagłówka

en: Footer menu
pl: Menu stopki
