Commerce Kupindo XML (7.x-2.0) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Title
id: Judul

en: Submit
id: Kirim

en: More
id: Selengkapnya

en: Image
id: Gambar

en: Active
id: Aktif

en: Payment
id: Pembayaran

en: Ascending
id: Menaik

en: Descending
id: Menurun

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Shipping
id: Pengiriman

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Loading...
id: Memuat...

en: An error has occurred.
id: Ada kesalahan terjadi.

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »
