Localization client (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Source string
uk: Початковий рядок

en: Clear
uk: Очистити

en: Source
uk: Джерело

en: Translated
uk: Перекладено

en: Translation
uk: Переклад

en: Untranslated
uk: Не перекладено

en: Multilanguage
uk: Багатомовність

en: Sharing
uk: Обмін

en: No strings found to translate.
uk: Не знайдено рядків для перекладу

en: Page Text
uk: Текст сторінки

en: Translation to %language
uk: Переклад на  %language

en: Translate Text
uk: Перекладіть текст

en: Save translation
uk: Зберегти переклад

en: Language packages
uk: Мовні пакети

en: Enable sharing translations with server
uk: Ділитися перекладами з сервером

en: Address of localization server to use
uk: Адреса сервера локалізації для використання

en: Invalid localization server address specified. Make sure you specified the right server address.
uk: Зазначена неправильна адреса сервера локалізації. Переконайтеся, що ви вказали правильну адресу сервера.

en: Localization client
uk: Програма перекладу

en: Your Localization Server API key
uk: Ваш API ключ до сервера локалізації

en: This is a unique key that will allow you to send translations to the remote server. To get your API key go to !server-link.
uk: Унікальний ключ, що дозволяє надсилати переклади до віддаленого сервера. Для отримання ключа API переходьте за адресою !server-link.

en: l10n_client
uk: Клієнт локалізації

en: Translation sent and accepted by remote server.
uk: Переклад відправлено і прийнято віддаленим сервером.

en: Translation rejected by remote server. Reason: %reason
uk: Переклад відхилено віддаленим сервером. Причина: %reason

en: The connection with the remote server failed with the following error: %error_code: %error_message.
uk: З'єднання з віддаленим сервером було перервано з помилкою: %error_code: %error_message.

en: Save string
uk: Зберегти рядок

en: Translate strings
uk: Перекласти рядки

en: Import file
uk: Втягування файлу

en: An HTTP error @status occured.
uk: Сталась помилка HTTP статусом @status

en: Copy source
uk: Копія джерела

en: Hide on-page translation from you
uk: Приховати переклади на сторінці від вас

en: Allows users to submit translations to a remote localization server.
uk: Дозволяє користувачам відправляти переклади на віддалений сервер локалізації.
