Localization client (7.x-1.0) - en to hr translation catalogue (19 entries)

en: Source string
hr: Izvorni niz

en: Clear
hr: Očisti

en: Source
hr: Izvor

en: Translated
hr: Prevedeno

en: Translation
hr: Prijevod

en: Untranslated
hr: Neprevedeno

en: Sharing
hr: Dijeljenje

en: Page Text
hr: Tekst stranice

en: Translation to %language
hr: Prijevod na %language

en: Translate Text
hr: Prevedi tekst

en: Save translation
hr: Spremi prijevod

en: Localization client
hr: Klijent za lokalizaciju

en: Your Localization Server API key
hr: Vaš API ključ za lokalizacijski server

en: This is a unique key that will allow you to send translations to the remote server. To get your API key go to !server-link.
hr: Ovo je jedinstveni ključ koji vam omogućava da pošaljete prijevod na poslužitelj. Kako bi dobili vaš ključ posjetite !server-link

en: Save string
hr: Spremi niz

en: Translate strings
hr: Prevedi nizove

en: Provides on-page localization
hr: Pruža lokalizaciju na samoj stranici.

en: An HTTP error @status occured.
hr: Došlo je do HTTP greške @status.

en: Hide on-page translation from you
hr: Sakrij alatnu traku za prevođenje
