Localization client (7.x-1.2) - en to he translation catalogue (40 entries)

en: Search
he: חיפוש

en: Source string
he: מחרוזת מקור

en: Clear
he: ניקוי

en: Source
he: מקור

en: Multilingual
he: ריבוי שפות

en: Translated
he: מתורגם

en: Translation
he: תרגום

en: Untranslated
he: לא מתורגם

en: Multilanguage
he: מרובה שפות

en: Sharing
he: שיתוף

en: Language negotiation
he: משא ומתן בשפה

en: No strings found to translate.
he: לא נמצאו מחרוזות לתרגום.

en: Page Text
he: טקסט הדף

en: Translation to %language
he: תרגום ל-%language

en: Translate Text
he: תרגם טקסט

en: Save translation
he: שמירת תרגום

en: Enable sharing translations with server
he: הפעל אפשרות שיתוף תרגומים עם השרת

en: Address of localization server to use
he: כתובת שרת הלוקליזציה שיש להשתמש בו

en: The given server could not handle the v2.0 remote submission API.
he: השרת הנתון לא יכול לטפל בגרסת API v2.0 של שליחה מרוחקת.

en: Invalid localization server address specified. Make sure you specified the right server address.
he: כתובת שרת לוקליזיה לא חוקית. ודא כי רשמת את הכתובת הנכונה.

en: Localization client
he: לקוח לוקליזציה

en: Your Localization Server API key
he: מפתח הAPI שלך בשרת התרגומים

en: This is a unique key that will allow you to send translations to the remote server. To get your API key go to !server-link.
he: זהו מפתח ייחודי המאפשר לך לשלוח תרגומים לשרת המרוחק. לקבלת מפתח API משלך עבור ל-!server-link.

en: use on-page translation
he: השתמש בתרגום על הדף

en: submit translations to localization server
he: שלח תרגומים לשרת הלוקליזציה

en: Save string
he: שמירת מחרוזת

en: Translate strings
he: תרגום מחרוזות

en: Localization sharing
he: שיתוף לוקליזציה

en: Provides on-page localization
he: מספק לןקליזציה על הדף

en: An HTTP error @status occured.
he: ארעה שגיאת HTTP @status.

en: Copy source
he: העתקת מקור

en: Hide on-page translation from you
he: הסתירו מעצמכם את כלי ה"תרגום בדף".

en: Use on-page translation
he: השתמש בתרגום על-הדף

en: Makes it possible to translate the Drupal interface on-page.
he: מאפשר לתרגם את ממשק דרופל על-הדף.

en: Submit translations to localization server
he: שלח תרגומים לשרת לוקליזציה

en: Allows users to submit translations to a remote localization server.
he: מאפשר למשתמשים לשלוח תרגומים לשרת לוקליזציה מרוחק.

en: Translation saved locally.
he: התרגום נשמר מקומית.

en: Each translation submission will also be submitted to this server. We suggest you enter <a href="@localize">http://localize.drupal.org</a> to share with the greater Drupal community. Make sure you set up an API-key in the user account settings for each user that will participate in the translations.
he: כל הצעת תרגום תועלה גם לשרת זה. אנו ממליצים להכנס ל-<a href="@localize">http://localize.drupal.org</a> בכדי לשתף את הקהילה של דרופל. יש לוודא כי מפתח ה-API מוגדר בחשבון המשתמש של כל אחד מהמשתמשים אשר משתתף בתרגום.

en: Translation sent and accepted by @server.
he: התרגום נשלח והתקבל ע"י @server.

en: Translation rejected by @server. Reason: %reason
he: התרגום נדחה ע"י @server.   הסיבה: %reason
