Localization client (7.x-1.2) - en to vi translation catalogue (13 entries)

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Clear
vi: Dọn dẹp

en: Source
vi: Nguồn

en: Translated
vi: Đã dịch

en: Translation
vi: Dịch thuật

en: Untranslated
vi: Chưa dịch

en: Multilanguage
vi: Đa ngôn ngữ

en: Sharing
vi: Dùng chung

en: Language negotiation
vi: Sự điều khiển ngôn ngữ

en: Enable sharing translations with server
vi: Chia sẻ bản dịch với máy chủ bản địa hóa

en: Translate strings
vi: Dịch các chuỗi

en: Translation saved locally.
vi: Trợ giúp tiên tiến

en: Each translation submission will also be submitted to this server. We suggest you enter <a href="@localize">http://localize.drupal.org</a> to share with the greater Drupal community. Make sure you set up an API-key in the user account settings for each user that will participate in the translations.
vi: Gửi chuỗi dịch lên máy chủ bản địa hóa. Hãy sử dụng máy chủ <a href="@localize">http://localize.drupal.org</a> để chia sẻ các bản dịch với cộng đồng Drupal. Lưu ý là bạn phải tạo khóa API cho mình trước khi chia sẻ các bản dịch với máy chủ này.
