Localized Drupal Distribution (7.x-1.0-beta2) - en to si translation catalogue (175 entries)

en: Home
si: ගෘහය

en: User interface
si: පරිශීලක අතුරු මුහුණත

en: Title
si: මාතෘකාව

en: Body
si: බඳ

en: Next
si: පසු

en: Pages
si: පිටු

en: delete
si: මකාදැමීම

en: Delete
si: මකාදමන්න

en: Content
si: අන්තර්ගතය

en: Username
si: භාවිතා කරන්නාගේ නම (Username)

en: content
si: අන්තර්ගතය

en: Type
si: වර්ගය

en: Subject
si: කාරණය

en: Cancel
si: අවලංගු කරන්න

en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

en: Description
si: පැහැදිලි කිරීම

en: Language
si: භාෂාව

en: Disabled
si: අක්‍රීය කර ඇත

en: Enabled
si: සක්‍රීයයි

en: error
si: ද්‍යෝෂය

en: File
si: ගොනුව

en: Advanced options
si: සංකීර්ණ විකල්ප

en: Edit
si: සංස්කරණය

en: Date
si: දිනය

en: Search
si: සොයන්න

en: Number
si: අංකය

en: Password
si: මුරපදය

en: Link
si: සම්බන්ධය

en: Image
si: රූපය

en: Types
si: වර්ග

en: Required
si: අත්‍යවශ්‍යයි

en: Name
si: නම

en: edit
si: සංස්‌කරණය

en: Import
si: ආනයනය කරන්න

en: Export
si: අපනයනය කරන්න

en: Label
si: ලේබලය

en: Help
si: සහාය

en: History
si: ඉතිහාසය

en: Modules
si: මොඩියුල

en: mail
si: ලියුම

en: actions
si: ක්‍රියාමාර්ග

en: Text
si: වගන්ති

en: You are not authorized to access this page.
si: මෙම පිටුවට පැමිනීමට ඔබට අවශ්‍ය බලය නැත.

en: Picture
si: පින්තූරය

en: Database type
si: Database වර්ගය

en: User
si: පාවිච්චි කරන්නා

en: Continue
si: පෙරට යන්න

en: file
si: ගොනුව

en: Error
si: ද්‍යෝෂය

en: All
si: සියල්ල

en: Access denied
si: පිවිසුම තහනම්

en: Year
si: අවුරුද්ද

en: Site name
si: වෙබ් අඩවියේ නම

en: Signature
si: අත්සන

en: E-mail address
si: ඊ-මේල් ලිපිනය

en: Count
si: එකතුව

en: Maximum
si: උපරිමය

en: Plain text
si: සරල වගන්ති

en: Month
si: මාසය

en: Unlimited
si: අනන්තයි

en: security
si: ආරක්‍ෂාව

en: Day
si: දවස

en: Mon
si: සඳු

en: Tue
si: අග

en: Wed
si: බදා

en: Thu
si: බ්‍රහස්‌

en: Fri
si: සිකු

en: Sat
si: සෙන

en: Sun
si: ඉරි

en: January
si: ජනවාරි

en: February
si: පෙබරවාරි

en: March
si: මාර්තු

en: April
si: අප්‍රේල්

en: May
si: මැයි

en: June
si: ජුනි

en: July
si: ජූලි

en: August
si: අගෝස්‌තු

en: September
si: සැප්තැම්බර්

en: October
si: ඔක්‌තෝම්බර්

en: November
si: නොවැම්බර්

en: December
si: දෙසැම්බර්

en: Configuration
si: හැඩගැස්‌වීම

en: Navigation
si: යාත්‍රණය

en: Basic
si: මූලික

en: Appearance
si: පෙනුම

en: Users
si: පරිශ්‍රීලකයින්

en: Order
si: පිලිවෙල

en: Database username
si: Database භාවිතා කරන නම

en: Database password
si: Database භාවිතා කරන මුරපදය

en: Database name
si: Database නම

en: Clear
si: පිරිසිදු කරන්න

en: ‹ previous
si: ‹ පෙර

en: next ›
si: ඊලඟ ›

en: Front page
si: මුල් පිටුව

en: Languages
si: භාෂා

en: Jan
si: ජන

en: Feb
si: පෙබ

en: Mar
si: මාර්

en: Apr
si: අප්‍රේ

en: Jun
si: ජුනි

en: Jul
si: ජුලි

en: Aug
si: අගෝ

en: Sep
si: සැප්

en: Oct
si: ඔක්‌

en: Nov
si: නොවැ

en: Dec
si: දෙසැ

en: People
si: පරිශ්‍රීලකයා

en: warning
si: අනතුරු ඇඟවීම

en: Site information
si: වෙබ් අඩවිය පිලිබඳ තොරතුරු

en: critical
si: අවදානම්

en: Permissions
si: අවසර

en: permission
si: අවසර

en: Action '%action' added.
si: '%action' ක්‍රියාමාර්ගය එකතු කරන ලදී.

en: Finished
si: සම්පූර්ණයි

en: Tasks
si: කාර්ය

en: Default time zone
si: සම්මත හෝරා කලාපය  (වෙලාව)

en: Minimum
si: අවමය

en: Index
si: පටුන

en: Page not found
si: වෙබ් පිටුව සොයගනීමට නොහැකියි

en: info
si: තොරතුරු

en: « first
si: « ප්‍රථම

en: last »
si: අන්තිම »

en: Enter your keywords
si: ඔබගේ ප්‍රධාන වචන ඇතුල් කරන්න

en: My account
si: මගේ ගිණුම

en: Print
si: මුද්‍රණය කරන්න

en: Account
si: ගිණුම

en: Reports
si: වාර්තා

en: Install profile
si: ආකෘතිය (Profile) Install කරන්න

en: File to import not found.
si: ආනයනය කිරීමට අවශ්‍ය ගොනුව සොයාගත නොහැකිය.

en: notice
si: දැන්වීම

en: User account
si: ඔබගේ ගිණුම

en: Confirm password
si: මුරපදය ස්‌ථීර කරන්න

en: Save and continue
si: Save කර ඉදිරියට යන්න.

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
si: මෙම විකල්ප අවශ්‍ය වන්නේ සමහර වෙබ් අඩවි සඳහා පමණි. මෙහි කුමක්‌ අතුලත් කල යුතුදැයි ඔබට අපැහැදිලිනම් කිසිවක්‌ වෙනස්‌ නොකරන්න. නැතිනම් ඔබගේ වෙබ් hosting සපයන්නා ගෙන් අසන්න.

en: If your database is located on a different server, change this.
si: ඔබගේ වෙනත් Server යක තිබේනම් මෙය වෙනස්‌ කරන්න.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
si: ඔබගේ database server සම්මත port එක පාවිච්චි නොකරන්නේනම්, අදාල port අංකය අතුලත් කරන්න.

en: Database port must be a number.
si: Database port එක අංකයක්‌ විය යුතුය.

en: Dashboard
si: උපකරණ පුවරුව

en: Save translation
si: පරිවර්තණය සුරකින්න

en: Currently using !item !version
si: දැන් ප්‍රයෝජනය කරන්නේ !item !version

en: 0 sec
si: තත්පර 0

en: form
si: පෝරමය

en: alert
si: සෝදිසිය

en: emergency
si: හදිසි තත්ත්වය

en: The requested page could not be found.
si: ඔබ ඉල්ලූ වෙබ් පිටුව සොයා ගැනීමට නොහැකී.

en: Requirements problem
si: අවශ්‍යතා පිලිබඳ ප්‍රශ්න

en: Database configuration
si: Database ආකෘතිය

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
si: ඔබගේ දත්ත ගබඩා කරන Database වර්ගය @drupal

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
si: @drupal දත්ත ගබඩා කිරීමට යොදාගන්නා Database නම. @drupal  Database පිහිටුවීමට පෙර එය ඔබගේ Server තුල පිහිටීමට අවශ්‍ය වේ.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
si: එක වැඩසටහනකට  වඩා මෙම database එක භවිතා කරන්නේනම් හඳුනාගැනීමට පහසු %prefix පදයක්‌ මුලට යොදන්න.

en: Select an installation profile
si: Install කරන්න අවශ්‍ය ආකෘතිය තෝරන්න.

en: Choose language
si: භාෂාව තෝරන්න

en: Learn how to install Drupal in other languages
si: වෙනත් භාෂා වලින් Drupal Install කරන්නේ කෙසේදැයි ඉගෙනගන්න.

en: No profiles available
si: ආකෘතියක්‌ නොමැත.

en: Drupal already installed
si: Drupal කලින් Install වී ඇත.

en: Installing @drupal
si: @drupal Install වෙමින් පවතී.

en: The installation has encountered an error.
si: Install කිරීමේදී දෝශයක්‌ ඇතිවිය.

en: Configure site
si: වෙබ් අඩවිය හැඩගස්‌වන්න.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
si: %dir සහ %file හි අවශ්‍ය වෙනස්‌කම් සිදුකරන ලදී. සුරක්ෂිතභාවය සඳහා ඒවා කියවීමට පමණක් ලෙස සකස්‌ කර ඇත.

en: @drupal installation complete
si: @drupal Install කිරීම සම්පූර්ණයි

en: Installed %module module.
si: මොඩියුලය %module ඉන්ස්‌ටෝල් කර හමාරයි.

en: Choose profile
si: ආකෘතිය (Profile) තෝරාගන්න

en: Verify requirements
si: අවශ්‍ය දෑ නිවැරදිදැයි පරීක්‍ෂා කරන්න

en: Set up translations
si: පරිවර්තන සකස් කරන්න

en: Install site
si: වෙබ් අඩවිය Install කරන්න

en: Finish translations
si: පරිවර්තන සකස්‌ කර හමාරයි

en: Site e-mail address
si: වෙබ් අඩවියේ ඊ-මේල් ලිපිනය

en: Right to left
si: දකුණ සිට වමට

en: Left to right
si: වමේ සිට දකුණට

en: Sinhala
si: සිංහල

en: Delete picture
si: පින්තූරය මකන්න

en: Hello <strong>@username</strong>
si: ආයුබෝවන් <strong>@username</strong>

en: Structure
si: ආකෘතිය

en: Welcome to @site-name
si: @site-name ඔබව සාදරයෙන් පිලිගනිමු.

en: Copy source
si: අන්තර්ගතය පිටපත් කරන්න
