Localized Drupal Distribution (7.x-1.22) - en to da translation catalogue (9 entries)

en: Set up translations
da: Klargør oversættelser

en: Localized Drupal
da: Lokaliseret Drupal

en: Install localized with commonly used features pre-configured.
da: Installér lokaliseret udgave med de mest brugte features prækonfigureret.

en: On-page translation and sharing
da: Oversættelse og deling direkte på siden

en: Enable on-page translation input
da: Aktivér oversættelse direkte på siden

en: You can always disable this feature (the Localization client module) later, set up permissions or even turn it off per user.
da: Du kan altid deaktivere denne feature (modulet Localization client) senere, ændre tilladelser for den, eller endda slå den fra pr. bruger.

en: Share translations submitted with localize.drupal.org
da: Del indsendte oversættelser med localize.drupal.org

en: Your personal key on localize.drupal.org
da: Din personlige nøgle på localize.drupal.org

en: Each user account on the site should have their own localize.drupal.org key set up so the remote submission can be attributed properly. To get your key go to !server-link.
da: Hver brugerkonto på site skal have sin egen nøgle fra localize.drupal.org så de indsendte oversættelser kan tilskrives de rette personer. Gå til !server-link for at hente din nøgle.
