Localized Drupal Distribution (7.x-1.27) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Set up translations
pt: Configurar traduções

en: Localized Drupal
pt: Drupal Localizado

en: Install localized with commonly used features pre-configured.
pt: Instalar a versão localizada com as funcionalidades mais comuns já configuradas.

en: On-page translation and sharing
pt: Tradução e partilha na própria página

en: Enable on-page translation input
pt: Ativar a trdução na própria página

en: Share translations submitted with localize.drupal.org
pt: Partilhar traduções enviadas com o localize.drupal.org

en: Your personal key on localize.drupal.org
pt: A sua chave pessoal em localize.drupal.org
