Localized Drupal Distribution (7.x-1.31) - en to sv translation catalogue (9 entries)

en: Set up translations
sv: Installera översättningar

en: Localized Drupal
sv: Språkanpassad Drupal

en: Install localized with commonly used features pre-configured.
sv: Installera språkanpassad med vanliga använda funktioner förkonfigurerade.

en: On-page translation and sharing
sv: Översättning direkt på sidan och delning

en: Enable on-page translation input
sv: Aktivera inmatning av översättning direkt på sidan

en: You can always disable this feature (the Localization client module) later, set up permissions or even turn it off per user.
sv: Du kan alltid inaktivera den här funktionen (modulen Localization client) senare, ställa in behörigheter och även stänga av den per användare.

en: Share translations submitted with localize.drupal.org
sv: Dela inlagda översättningar med localize.drupal.org

en: Your personal key on localize.drupal.org
sv: Din personliga nyckel på localize.drupal.org

en: Each user account on the site should have their own localize.drupal.org key set up so the remote submission can be attributed properly. To get your key go to !server-link.
sv: Varje användarkonto på webbplatsen skall ha sin egen nyckel för localize.drupal.org inställt så att fjärrinläggning kan tillskrivas på rätt sätt. För att erhålla din nyckel, gå till !server-link.
