Localization server (7.x-1.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (44 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: User interface
cy: Rhyngwyneb defnyddwyr

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: List
cy: Rhestr

en: Language
cy: Iaith

en: more
cy: mwy

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Download
cy: Lawrlwytho

en: Version
cy: Fersiwn

en: Overview
cy: Arolwg

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: None
cy: Dim

en: Weight
cy: Pwysau

en: none
cy: dim

en: Name
cy: Enw

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Export
cy: Allfudo

en: History
cy: Hanes

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Files
cy: Ffeiliau

en: All
cy: I gyd

en: Page
cy: Tudalen

en: Never
cy: Byth

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Contains
cy: Yn cynnwys

en: configure
cy: ffurfweddu

en: Defaults
cy: Rhagosodiadau

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: @time ago
cy: @time yn ôl

en: Languages
cy: Ieithoedd

en: Limit
cy: Terfyn

en: Date created
cy: Dyddiad crëwyd

en: Translations
cy: Cyfieithiadau

en: Apply
cy: Ceisio

en: Translated
cy: Cyfieithwyd

en: Package
cy: Pecyn

en: Context
cy: Cyd-destun

en: Offset
cy: Ongli

en: Translate
cy: Cyfieithu

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: (empty)
cy: (gwag)
