Localization server (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (79 entries)

en: Home
fa: خانه

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: List
fa: فهرست

en: Language
fa: زبان

en: more
fa: بیشتر

en: Create !type
fa: ساخت !type

en: Enabled
fa: فعال

en: Project
fa: پروژه

en: Download
fa: دانلود

en: Version
fa: نسخه

en: Go
fa: برو

en: Releases
fa: انتشارها

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: none
fa: هیچ

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: History
fa: تاریخچه

en: Add release
fa: افزودن انتشار

en: n/a
fa: هیچ

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Never
fa: هیچوقت

en: Filter
fa: فیلتر

en: Source string
fa: رشته منبع

en: Contains
fa: شاملِ

en: configure
fa: پیکربندی

en: Desc
fa: نزولی

en: Group name
fa: نام گروه

en: Downloads
fa: دانلودها

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Edit group
fa: ویرایش گروه

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: @time ago
fa: @time قبل

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: Limit
fa: محدوده

en: Add project
fa: افزودن پروژه

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: Translations
fa: ترجمه‌ها

en: Loading...
fa: در حال بارگذاری...

en: Apply
fa: تایید

en: Translated
fa: ترجمه شده

en: Strings
fa: عبارات

en: Translation
fa: ترجمه

en: Package
fa: بسته

en: Context
fa: زمینه

en: Offset
fa: جابجایی

en: Any
fa: هر

en: Translation template extractor
fa: استخراج کننده قالب ترجمه

en: Untranslated
fa: ترجمه نشده

en: Translate
fa: ترجمه

en: Release
fa: انتشار

en: Invalid release chosen.
fa: انتشار نامعتبری انتخاب شده است.

en: No projects found.
fa: هیچ پروژه‌ای پیدا نشد.

en: @language overview
fa: مرورکلی @language

en: Translations overview
fa: مرورکلی ترجمه‌ها

en: Overview of languages and their translation status.
fa: مرورکلی زبان‌ها و وضعیت ترجمه‌هایشان.

en: Overview of projects and their translation status.
fa: مرورکلی پروژه‌های و وضعیت ترجمه‌هایشان.

en: Decline
fa: رد کردن

en: Contributors
fa: مشارکت کنندگان

en: Manager: !name
fa: مدیر: !name

en: Your Localization Server API key
fa: API key سرور بومی‌سازی شما

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: (empty)
fa: (خالی)

en: Translation statistics
fa: آمار ترجمه‌ها

en: Asc
fa: صعودی

en: by !author <span title="@ago">on @date</span>
fa: توسط !author <span title="@ago">در @date</span>

en: by !author
fa: توسط !author
