Localization server (7.x-1.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (47 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: User interface
kn: ಬಳೆಕೆದಾರರ ಇಂಟರ್ಫೇಸ್

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Project
kn: ಪರಿಯೋಜನೆ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Go
kn: ಹೋಗು

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: History
kn: ಇತಿಹಾಸ

en: n/a
kn: ಅನ್ವಯಿಸುವುದಿಲ್ಲ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Downloads
kn: ಡೌನ್‌ಲೋಡ್‌ಗಳು

en: Defaults
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟುಗಳು

en: Languages
kn: ಭಾಷೆಗಳು

en: Not available
kn: ಲಭ್ಯವಿರುವುದಿಲ್ಲ

en: Join
kn: ಸೇರು

en: Loading...
kn: ಲೋಡ್ ಆಗುತ್ತಿದೆ...

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Translation
kn: ಅನುವಾದ

en: Package
kn: ಪ್ಯಾಕೇಜ್

en: Context
kn: ಸಂದರ್ಭ

en: Any
kn: ಯಾವುದಾದರೂ

en: Suggestions
kn: ಸಲಹೆಗಳು

en: Release
kn: ಬಿಡುಗಡೆ

en: Decline
kn: ತಿರಸ್ಕರಿಸು

en: Broadcast
kn: ಪ್ರಸಾರಿಸು

en: (empty)
kn: (ಖಾಲಿ)

en: Warnings
kn: ಗೆಲುವುಗಳು

en: Progress
kn: ಪ್ರಗತಿ
