Localization server (7.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (86 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: List
nl: Lijst

en: Language
nl: Taal

en: more
nl: meer

en: Create !type
nl: !type aanmaken

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Download
nl: Downloaden

en: Version
nl: Versie

en: Go
nl: Filter

en: Releases
nl: Uitgaven

en: Overview
nl: Overzicht

en: File date
nl: Datum bestand

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: None
nl: Geen

en: Weight
nl: Gewicht

en: none
nl: geen

en: Name
nl: Naam

en: Import
nl: Importeren

en: Export
nl: Exporteren

en: Clean up
nl: Opruimen

en: History
nl: Historie

en: Submitted by
nl: Ingediend door

en: n/a
nl: niet beschikbaar

en: Configure
nl: Instellen

en: Files
nl: Bestanden

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Never
nl: Nooit

en: Source string
nl: Brontekst

en: Contains
nl: Bevat

en: configure
nl: instellen

en: Desc
nl: Aflopend

en: Group name
nl: Groepsnaam

en: Save changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Edit group
nl: Groep bewerken

en: Defaults
nl: Standaardinstellingen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: @time ago
nl: @time geleden

en: Languages
nl: Talen

en: Limit
nl: Limiet

en: Source file
nl: Bronbestand

en: Not available
nl: Niet beschikbaar

en: Do it!
nl: Doe het!

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: Download link
nl: Downloadlink

en: Translations
nl: Vertalingen

en: Join
nl: Lid worden

en: Loading...
nl: Bezig met laden...

en: Apply
nl: Toepassen

en: Leave this group
nl: Deze groep verlaten

en: Request membership
nl: Vraag lidmaatschap aan

en: Translated
nl: Vertaald

en: Strings
nl: Tekenreeksen

en: Translation
nl: Vertaling

en: Package
nl: Pakket

en: Any
nl: Elke

en: Suggestions
nl: Suggesties

en: Untranslated
nl: Niet vertaald

en: Localization server
nl: Vertalingsserver

en: Translate
nl: Vertalen

en: No projects found.
nl: Geen projecten gevonden.

en: 1 suggestion awaiting approval | @count suggestions awaiting approval
nl[0]: 1 voorstel wacht op goedkeuring
nl[1]: @count voorstellen wachten op goedkeuring

en: Translate to @language
nl: Vertaal naar @language

en: Has suggestion
nl: Bevat voorstellen

en: Decline
nl: Afwijzen

en: submit suggestions
nl: voorstellen opslaan

en: Broadcast
nl: Uitzending

en: File location
nl: Bestandslocatie

en: Manager: !name
nl: Beheerder: !name

en: Add a new !type in this group.
nl: Voeg een nieuw !type toe in deze groep.

en: Your Localization Server API key
nl: Uw API-sleutel van de lokalisatieserver

en: Version information
nl: Versie-informatie

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: (empty)
nl: (leeg)

en: Warnings
nl: Waarschuwingen

en: Progress
nl: Voortgang

en: Empty string attempted to be localized. Please do not leave test code for localization in your source.
nl: Er is geprobeerd om een lege string te vertalen. Laat a.u.b. geen testcode achter in uw programma.

en: approved by !author <span title="@ago">on @date</span>
nl: goedgekeurd door !author <span title="@ago">op @date</span>

en: Show related projects
nl: Gerelateerde projecten

en: 1 suggestion added | @count suggestions added
nl[0]: 1 voorstel toegevoegd
nl[1]: @count voorstellen toegevoegd

en: Translation count
nl: Aantal vertalingen

en: Asc
nl: Oplopend
