Localization server (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (75 entries)

en: Home
pt: Início

en: User interface
pt: Interface do utilizador

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: List
pt: Lista

en: Language
pt: Idioma

en: more
pt: mais

en: Create !type
pt: Criar !type

en: Enabled
pt: Ativado

en: Project
pt: Projecto

en: Download
pt: Descarregar

en: Version
pt: Versão

en: Go
pt: Ir

en: Releases
pt: Lançamentos

en: Overview
pt: Vista global

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: none
pt: nenhum

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Clean up
pt: Limpar

en: Submitted by
pt: Submetido por

en: n/a
pt: não disponível

en: Configure
pt: Configurar

en: Files
pt: Ficheiros

en: All
pt: Todos

en: Page
pt: Página

en: Never
pt: Nunca

en: Filter
pt: Filtro

en: Source string
pt: Expressão da fonte

en: Contains
pt: Contém

en: configure
pt: configurar

en: Group name
pt: O nome do grupo

en: Downloads
pt: Descargas

en: Save changes
pt: Guardar alterações

en: Edit group
pt: Editar grupo

en: Defaults
pt: Predefinições

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: @time ago
pt: há @time atrás

en: Languages
pt: Idiomas

en: Limit
pt: Limite

en: Project name
pt: Nome do Projeto

en: Source file
pt: Ficheiro de origem

en: Not available
pt: Indisponível

en: Date created
pt: Data de criação

en: Download link
pt: Ligação de descarregamento

en: Translations
pt: Traduções

en: Join
pt: Juntar

en: Loading...
pt: Carregando...

en: Apply
pt: Aplicar

en: Request membership
pt: Requisitar adesão

en: Welcome message
pt: Mensagem de boas vindas

en: Translated
pt: Traduzido

en: Strings
pt: Expressões

en: Translation
pt: Tradução

en: Package
pt: Pacote

en: Context
pt: Contexto

en: No context
pt: Sem contexto

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Any
pt: Qualquer

en: Untranslated
pt: Não traduzido

en: Translate
pt: Traduzir

en: Translate to @language
pt: Traduzir para @language

en: Decline
pt: Rejeitar

en: Your Localization Server API key
pt: A sua chave API do servidor de localização

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: (empty)
pt: (vazio)

en: Warnings
pt: Avisos

en: Progress
pt: Progresso

en: Your groups
pt: Os seus grupos
