Localization server (7.x-1.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (27 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: User interface
bn: ব্যবহারকারী ইন্টারফেস

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: List
bn: তালিকা

en: Language
bn: ভাষা

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Weight
bn: ভর

en: none
bn: একটিও নয়

en: Name
bn: নাম

en: Import
bn: আমদানী

en: Export
bn: রপ্তানী

en: History
bn: ইতিহাস

en: n/a
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Configure
bn: কনফিগার

en: All
bn: সমস্ত

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: @time ago
bn: @time সময় আগে

en: Languages
bn: ভাষাসমূহ

en: Translate
bn: অনুবাদ
