Localization server (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (52 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: List
hi: सूची

en: Language
hi: भाषा

en: more
hi: और भी

en: Create !type
hi: !type सर्जित करे

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Project
hi: परियोजना

en: Download
hi: डाउनलोड

en: Version
hi: संस्करण

en: Go
hi: चले जाओ

en: Releases
hi: विज्ञप्ति

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: None
hi: कोई नहीं

en: Weight
hi: मान

en: none
hi: कोई नहीं

en: Name
hi: नाम

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: History
hi: इतिहास

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Files
hi: दस्तावेज

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Source string
hi: स्रोत स्ट्रिंग

en: Contains
hi: मे हैं

en: configure
hi: विन्यास करें

en: Desc
hi: अवरोही

en: Save changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: @time ago
hi: @time पूर्व

en: Languages
hi: भाषायें

en: Limit
hi: सीमा

en: Not available
hi: अनुपलब्ध

en: Date created
hi: निर्माण की तिथि

en: Loading...
hi: लोड हो रहा है...

en: Apply
hi: लागू करें

en: Translated
hi: अनुवाद

en: Translation
hi: अनुवाद

en: Context
hi: संदर्भ

en: Translate
hi: अनुवाद

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: (empty)
hi: (खाली)
