Localization server (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (56 entries)

en: Home
id: Beranda

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: List
id: Daftar

en: Language
id: Bahasa

en: more
id: selengkapnya

en: Create !type
id: Buat !type

en: Enabled
id: Aktif

en: Project
id: Proyek

en: Download
id: Unduh

en: Version
id: Versi

en: Go
id: Cari

en: Overview
id: Sekilas

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: none
id: tidak ada

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: History
id: Riwayat

en: n/a
id: t/t

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Files
id: Berkas

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Never
id: Tidak pernah

en: Source string
id: Untai sumber

en: Contains
id: Mengandung

en: configure
id: konfigurasi

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Edit group
id: Ubah grup

en: Defaults
id: Bawaan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: @time ago
id: @time yang lalu

en: Languages
id: Bahasa-bahasa

en: Limit
id: Batas

en: Not available
id: Tidak tersedia

en: Date created
id: Tanggal dibuat

en: Translations
id: Terjemahan

en: Join
id: Bergabung

en: Loading...
id: Memuat...

en: Apply
id: Terapkan

en: Translated
id: Sudah diterjemahkan

en: Translation
id: Terjemahan

en: Package
id: Paket

en: Context
id: Kontek

en: Offset
id: Letak

en: Any
id: Setiap

en: Translate
id: Terjemahkan

en: Your Localization Server API key
id: Kunci API Server Pelokalan Anda

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: (empty)
id: (kosong)

en: Warnings
id: Peringatan

en: Asc
id: Urutan turun
