Localization server (7.x-1.0-alpha1) - en to is translation catalogue (48 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: User interface
is: Notendaviðmót

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: List
is: Listi

en: Language
is: Tungumál

en: more
is: meira

en: Create !type
is: Stofna !type

en: Enabled
is: Virkt

en: Download
is: Hala niður

en: Version
is: Útgáfa

en: Releases
is: Útgáfur

en: Overview
is: Yfirlit

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Weight
is: Vægi

en: none
is: engin

en: Name
is: Nafn

en: Import
is: Flytja inn

en: Export
is: Flytja út

en: History
is: Saga

en: Submitted by
is: Innsent af

en: Add release
is: Bæta við útgáfu

en: n/a
is: á ekki við

en: Configure
is: Stilla

en: Files
is: Skrár

en: All
is: Allt

en: Page
is: Síða

en: Never
is: Aldrei

en: Filter
is: Sía

en: Contains
is: Inniheldur

en: configure
is: stilla

en: Save changes
is: Vista breytingar

en: Defaults
is: Sjálfgildi

en: Sort by
is: Raða eftir

en: @time ago
is: @time síðan

en: Languages
is: Tungumál

en: Date created
is: Dags stofnað

en: Loading...
is: Hleð...

en: Apply
is: Virkja

en: Translated
is: Þýtt

en: Translation
is: Þýðing

en: Context
is: Samhengi

en: Translate
is: Þýða

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
